Jste hraví? Tak pro Vás máme typ. Dnes na našem webu spouštíme naši historicky první aukci. Nabízí se novinka, která zatím není v nabídce. Vykoupili a zrenovovali jsme ji pro vás!

Vedle výroby nové smaltované litiny se zabýváme i renovací smaltu na starších kusech. O tuto službu je stále větší zájem. Lidé nám z celé republiky nejrůznější báječné kousky, kterým vdechujeme nový život.

Nejrůznější „víceoké“ staré lívanečníky, hrnce, pekáčky, tály, krásné a mnohdy velmi originální neobvyklé tvary bábovek, i jiných pečicích forem.  Než si je jejich majitelé vyzvednou, míváme je třeba pár dní vystavené v našem prodejním skladu. Ostatní zákazníci je obdivují a bývají občas velmi zklamaní tím, že jde o renovace, a že si je tudíž nemohou koupit a odnést domů.  Ptají se nás, jestli nebudeme některý z těchto vzorů vyrábět.

Odpovídáme jim stále stejně: My bychom moc a moc rádi, ale uvést na trh nový výrobek s posmaltované šedé litiny, není vůbec snadné. Abychom ho mohli nabídnout v dostatečném množství a kvalitě, museli bychom nejdříve zadat technickou dokumentaci a podle ní nechat zhotovit modely, minimálně dřevěné ideálně hliníkové.  A to něco stojí. Ne málo. Musíme tedy hodně vybírat a hlavně i počítat, než se do něčeho podobného pustíme.

V současné době vyvíjíme pokličku na náš velký kastrol. Zatím mohu napovědět, že by měla být víceúčelová, aby se dala použít nejen jako poklice, ale současně i jako pánev. Zatím je tento počin ve stádiu návrhů designéra.

Přemýšleli jsme, jak tedy naši nabídku obohatit a této složité cestě se přitom vyhnout.

A nápad byl na světě.  Začali jsme pro vás hledat po bazarech a vetešnictvích zajímavé staré litinové formy. Ty jako vždy pečlivě zrenovujeme, ovšem s jedním zásadním rozdílem. Totiž, že tyto kousky konečně budou i na prodej.

A aby u toho byla ještě trošku zábava a vzrušení, rozhodli jsme se je nabídnout formou internetové aukce na našem webu.

Tak snad Vás tato novinka zaujme.