Trochu z historie: Co jsou to beléše?

 

O těchto staročeských lívancích z tzv. chudého“ kynutého těsta se říká, že zůstaly někde na půl cesty mezi maďarskými langoši a bavorskými vdolečky. V podstatě je můžeme považovat za jakési předchůdce bílého pečiva v zemích českých. Tyhle placky se totiž jedly ve velkém, a to na slano i na sladko. Mazaly se povidly, borůvkovou či malinovou pěnou (šlehané bílky s ovocem), polévaly se přepuštěným máslem i sádlem, sypaly cukrem, či mákem. Existují dokonce i varianty plněné připomínající něco mezi buchtou a koblihou. Ale přikusovaly se i samotné jen tak na sucho k polévce, nebo ke kaši, prostě měly ve stravování našich předků pevné místo a všestranné využití.

A čím se vlastně liší beléše od obyčejných lívanců? Asi především tím, že se pekly v troubě a byla pro ně podstatná speciální forma tzv. beléšník, které se někdy také, poněkud ne zcela přesně, říká benešník. Možná jste ji už viděli, jen jste si nebyli úplně jistí, k čemu vlastně sloužila.

V podstatě to byl takový zvláštní pekáč s prohlubněmi nejrůznějších tvarů, do kterých se lilo spíše řidší kynuté těsto. Kdysi se to v domácnostech beléšníky jen hemžilo. Pekla se kolečka, hvězdičky i čtverečky, kytičky, rohlíčky i rybičky, fantazii se meze nekladly.  Belešníky se dělaly keramické, kameninové, a později na přelomu 19 a 20 století i litinové.

Receptů na ty zaručeně správné domácí beléše mezi lidmi kolují desítky. Většina z nich připomíná tradiční vdolky. Někde kvasnic přidávají více, či méně, někde vůbec. A podobné je to s vajíčky. Chce to asi vyzkoušet a najít si ten svůj.

Dobrou chuť!

 

My jsme pro vás z těch mnoha variant vybrali tento tradiční recept z Hané :

 

500 g hladké mouky
20 g droždí
1 lžička cukru
1 lžička soli
2 dl mléka
sádlo

Postup:

  1. Z mléka, droždí, cukru necháme vzejít kvásek2. Kvásek přidáme k mouce, přidáme sůl a vypracujeme hladké spíše řidší těsto, které necháme 20 minut vykynout
  2. Těsto, které by mělo být  hustší než palačinkové, se lije do rozpáleného vymaštěného pekáče s formičkami, ale jenom do poloviny, protože se počítá s tím, že ještě vyskočí..