Renovace smaltované litiny

Jako jediní na trhu provádíme renovace smaltového povrchu starožitných litinových výrobků.

Už jsme u nás odmastili, očistili, ožíhali, opískovali, osmaltovali a až třikrát za sebou v pecích vypálili doslova kdeco.

Jak se oživuje zašlá krása?

Máte doma starou litinovou formu na pečení nebo pekáč, výlevku s ornamenty nebo kamna? Obraťte se na nás. Vyplňte v dolní části stránky poptávkový formulář a my vašemu kousku dáme
nový „šmrnc“.

Renovace pekáče

Tento litinový pekáč toho měl za sebou už hodně, roky se válel někde u slepičího kurníku. Stačilo málo a skončil by nenávratně ve šrotu. My naštěstí víme, jak mu vdechnout nový život.

Nejdřív to chce korundovým pískem pod tlakem 6 barů důkladně odstranit veškeré nečistoty a zbytky starých smaltů. Pak následuje série ručních nástřiků a výpalů. smaltu Na konci tohoto procesu se vyloupne krásný kousek nádobí s trvanlivostí a užitkem na další desítky let.

Renovace pečící formy

Základní podmínkou k renovaci litinových forem je, že nosná litina nesmí být poškozená – nesmí mít žádné díry a praskliny.

Samotný smaltovaný povrch vyrobíme nový. Napřed odstraníme zbytky starých smaltů a nečistot, pak opakovaně ručně naneseme a vypálíme v peci jednotlivé vrstvy smaltů. Na počátku procesu je stará ošklivá a nepoužitelná rezavá litinová forma, na konci krásná a funkční smaltovaná bábovka, se kterou je radost péct i jí ukazovat jako dekoraci. I když se jedná o dražší proceduru, zakázky na renovace se jen hrnou.

(Pro představu: renovace jedné pečící formy vyjde podle její velikosti na částku od 2 000 Kč vč. DPH)

Renovace litinových kamen

Starožitná litinová kamna jsou prostě nádherná! Prošlo nám jich rukama už mnoho a z různých koutů republiky i zahraničí.

Kamna se musí se nejprve rozebrat na jednotlivé díly, a ty pak hezky jeden po druhém procházejí naším postupným smaltovacím procesem. Těmto kamnům z počátku minulého století dal jasně červený smalt vysloveně ohnivý říz. A když poté restaurátor přidal ještě nablýskaný chrom, vznikla doslova pastva pro oči.

Renovace zahradních umyvadel

Samostatnou kapitolou našich renovací jsou starožitné výlevky, kterým se dnes elegantněji říká zahradní umyvadla. Na bazarovém trhu jsou k mání mnohé typy, za různé ceny a v nejrůznějších povrchových úpravách. U nás renovujeme smaltem ty zdobené litinové, jejichž povrch pak odolá slunci, vlhkosti i kyselým dešťům a prachu. Renovace takového litinového krasavce stojí cca od 5 850 do 12 900 Kč vč. DPH a je to investice, která se vyplatí. Občas také nabízíme k prodeji hotové limitované série replik nebo již hotový zrestaurovaný kus.

Renovace dílů veteránů

Mezi naše nejoblíbenější práce patří renovace dílů veteránů – nejen výfuků, ale i dalších součástí, kde jsou renovace a  smaltování potřeba. S klidem nám můžete svěřit díly svých miláčků, dobře a odborně se o ně postaráme.

Renovace

nezávazná poptávka

Máte li zájem o technické smaltování/renovaci, kontaktujte nás mailem na adrese info@ceskysmalt.cz